top of page

   9 травня учні 9 класу відвідали матерів учасників АТО та привітали їх зі святом Матері.

 Дякуємо всім берегіням, що виростили сильних і мужніх синів- патріотів.

Нехай материнська любов буде пожиттєвим оберегом для ваших родин.     

                                                                                                                             Л.А.Топіха, керівник музею

IMG-d7a3a95b67827c0a2322d4a85c814bf1-V.j

     ,,Пам'ятаємо. Перемагаємо." Під таким гаслом у навчальному закладі провели низку заходів до Дня пам'яті та примирення. 

     Здобувачі освіти переглянули документальні фільми ,,Ніколи знову" та ,, Війна і міф."

    Проведені екскурсії у шкільному музеї ,,День в історії."

    Учні виготовили символи перемоги - червоні маки.

    Вшанували хвилиною мовчання та поклали квіти до пам'ятників та пам'ятних знаків  у селах Світильня, Гребельки та Кулажинці. 

    Вічна пам'ять Героям!              

                                                                                                                    Л.А.Топіха, педагог-організатор

     26 квітня здобувачі освіти 5-11 класів КЗ "Світильнянське НВО" переглянули онлайн-виставку "Чорнобиль. Без права на забуття". Після чого разом із класними керівниками обговорили побачене і висловили свої думки та враження. 

   Учні молодшої ланки також долучились до заходу і переглянули інформаційне відео до 35 річниці ЧАЕС. Усі мали можливість розглянути книги на тему Чорнобильської трагедії. 

     Кожен із нас має вшанувати цей безстрашний вчинок та прояв мужності ліквідаторів аварії. Самопожертва та хоробрість, яку вони продемонстрували, ніколи не будуть забуті й назавжди залишаться на сторінках історії.

Я.Р.Моргун, ЗВР

  25 лютого 2021 року виповнилось 150 років від дня народження видатної української літераторки Лесі Українки. Учні КЗ "Світильнянське НВО" підготували плакат цікавих фактів та взяли участь у створенні тематичної фотозони. Також діяла виставка книг письменниці та розміщені на дошці оголошень соціальні постери до ювілею.

     Важливою подією стала участь юних світильнянських декламаторів в обласному онлайн-флешмобі #ЛесяУкраїнка150_Київщина . Усі бажаючі записували декламацію віршів Лесі Українки та розміщували відеоролики у соціальних мережах із відповідним хештегом. Загалом у заході взяло участь понад 1000 молодих читців Київщини, серед яких і 7 учнів КЗ "Світильнянське НВО". Саме тому можна з гордістю заявити,що творчість Лесі Українки жива і досі актуальна!

Ярослава Моргун, ЗВР

    19.02 школа відзначила 7 років РеволюціїгГідності. 

  Біля тематичної експозиції, присвяченій Небесній сотні, проведена інформаційна бесіда для учнів ,,Пам'ятай їх подвиг і обличчя". У початковій ланці година спілкування ,,Моя рідна Україна" завершилась читанням віршів про батьківщину.

   О 12.05 весь педагогічний та учнівський колектив запалили свічки пам'яті та вшанували героїв Небесної Сотні хвилиною мовчання.

Л.А.Топіха, педагог-організатор

   15 лютого - День пам'яті воїнів-інтернаціоналістів. "Ціна чужої війни". Під такою назвою в нашій школі пройшли уроки історії, де учні ознайомилися з подіями в Афганістані, переглянули документальний відеофрагмент про чужу війну, вшанували пам'ять тих, хто поліг в афганських ущелинах. 

       У шкільному музеї дев'ятикласники отримали інформацію про односельчан, які воювали в Карабаху, Термезі, переглянули їхні фото та читали вірші про афганська війну.

Педагог-організатор Топіха Л.А.

Крути - бій за майбутнє

       Під такою назвою 29.01 пройшли у КЗ «Світильнянське НВО» уроки історії,  присвячені одній із трагічних і водночас легендарних сторінок історії України. Сушко Дмитро Валерійович переніс присутніх учнів у ті найважчі дні боїв на станції Крути 1918 року, коли тисячі йшли проти трьохсот.             

     Хвилиною мовчання вшанували полеглих студентів, які без вагань  віддали молоде  життя в ім'я  волі  свого народу. Нехай подвиг юних українських хлопців буде для нас прикладом, як потрібно любити рідну землю.      

Л.А.Топіха, педагог-організатор

   11.12 у шкільному музеї відбулась презентація книги волонтерки, військової журналістки Ірини Вовк, яка з 2016 року записувала розмови із родинами полеглих на Донбасі українських вояків. Сьогодні ці розмови стали книгою "На щиті".

   Учні 10 класу зачитували старшокласникам спогади рідних.  Всі вони різні і в той час однакові. Різні, бо в кожного - своє життя, дитинство, сім'я, оточення, мрії... Однакові - бо кожне життя закінчилось смертю за Україну.

   Всі можуть прочитати ці 155 історій. Для родин, чиї близькі спочили на цій війні, важливо  знати, що син, батько, чоловік чи брат не просто поклали тіло і душу на вівтар свободи держави,  а що є і ті, хто за це вдячний.

 Керівник музею Топіха Л.А.

    З 2014 року ми відзначаємо День Гідності та Свободи. Посягання на гідність ось що має турбувати всіх по справжньому.       20.11.20р. в школі проведені уроки - дискусії та класні години, учні створювали  рушники свободи, а молодші - грали в асоціації.            

   Цими заходами ми намагалися пояснити наскільки важливим є почуття власної гідності у кожної окремої людини та народу вцілому.  Що лише повага до себе  може стати  рушійною силою великих  змін.

Л.А.Топіха,

педагог-організатор

Солдате, дякую тобі,

Вклоняюсь низько за твій  подвиг...

  16.11.20р. нашому воїну, кіборгу  Марченку І.М. виповнилося 36 років. Але в цей день ми разом з рідними, бойовими побратимами прийшли до нього не з подарунками, а з свічками та квітами, перев'заними чорною стрічкою. Його смерть під завалами Донецького аеропорту у 2015 році це біль для всіх односельчан. Його могила - нагадування нам, хто заплатив найдорожчу ціну за спокій і добробут.                    

       Вічна пам'ять герою!

Л.А.Топіха, педагаг-організатор

       28 жовтня 2020 року – 76-та річниця вигнання  нацистських окупантів з території України.

      У Світильні також цього дня вшанували пам’ять тих, хто захищав та віддав свої життя у боротьбі за свободу та незалежність рідної землі. Вихованці гуртка "Джура" поклали квіти до пам’ятника загиблим односельчанам у роки Другої світової війни. Вони вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання.

Стешенко Т.В., керівник гуртка "Джура"

1.jpg
2.jpg

Мультивіктора до Дня козацва "Як козаки по сіль ходили" для учнів молодшої ланки

IMG-8606467bf6e4af0ec753e78dac519052-V.j
IMG-78ac8356b15522a80d368c4679c39f13-V.j

13.10.20р.

 

Педагог-організатор  Л.А.Топіха

IMG_20200902_142850.jpg
IMG_20200902_142819.jpg
IMG_20200902_142839_1.jpg

2 вересня весь світ згадує про надзвичайно важливу дату - День завершення Другої світової війни. Вихованці гуртків КЗ БРР БРЦПВУМ "Джура" (керівник - Стешенко Т.В.) та "Юні фольклористи" (керівник - Чернійчук В.В.), що працюють на базі Світильнянського НВК, здійснили покладання квітів до сільського пам'ятника полеглим воїнам та вшанували їхній подвиг хвилиною мовчання.

IMG-6d742a55183cce59768090bf8ba7821a-V.j
IMG-56c7e09160b4d0b2f8f42404b28bd850-V.j
IMG-326055fbe79cab84d96ae36aea3d94df-V.j

29 серпня, покладанням квітів до пам'ятного знаку та могили загиблого в зоні АТО нашого  односельця Марченка І.М., відзначили День пам'яті захисників України.                                                       Ми пам'ятаємо вас, ангели - герої.

УКРАЇНСЬКІЙ НЕЗАЛЕЖНОСТІ ПРИСВЯЧУЄТЬСЯ

    25 серпня відбулася обласна онлайн-вікторина "Моя Україна", присвячена Дню незалежності України. Серед більш ніж 100 учасників заходу були і 5 вихованців гуртка "Юні фольклористи" КЗ БРР БРЦПВУМ (керівник - Чернійчук Василина Василівна) зі Світильні. Протягом 80 хвилин юні патріоти мали можливість дати відповіді на 60 питань, які стосувалися історії, культури, архітектури нашої Батьківщини. Незважаючи на високий рівень своїх знань, вихованці дізналися багато цікавих та маловідомих фактів про географічні особливості та визначних постатей України. Дуже дякуємо організаторам вікторини, а саме колективу  КЗ КОР "Центр творчості дітей та юнацтва Київщини", за пізнавальний і потрібний захід.

IMG-059034dd70f98abecc0b57f1ae5539d1-V.j

  24 серпня вихованці гуртка «Джура» КЗ БРР «Броварський районний центр патріотичного виховання учнівської молоді», учні Світильнянського НВК, взяли участь в урочистостях, присвячених 29-й річниці Незалежності України. Захід відбувся у м.Бровари та був організований ЦВПССВ «Варта Київської Русі». Дітей супроводжував керівник гуртка Стешенко Тетяна Василівна.

   12 вихованців середньої та старшої вікових груп змагалися з однолітками в навичках спортивної високоточної стрільби з малоколіберної  зброї (22LR). Учні отримали дипломи учасників змагань після підведених підсумків.

    Усі відвідуючі мали змогу побувати на тренінгу з домедичної допомоги та постріляти з традиційного лука. На завершення діти сфотографувалися біля  вистаставки військової техніки та музею неоголошеної війни під відкритим небом.

Участь в акції "#УкраїнаНезалежність"

Додаток-3_Ілюстративний-банер-для-розміщ

Як взяти участь дивіться на сайті конкурсу: http://wlm.org.ua/participation/

Правила конкурсу: http://wlm.org.ua/rules/

Сайт конкурсу: http://wlm.org.ua/

Додаток-2_Інфографіка-про-конкурс-«Вікі-

      «Вікі любить пам’ятки 2020» – завантажте фотографії, допоможіть Вікіпедії та змагайтеся за призи!

   З 1 по 30 вересня відбудеться найбільший у світі міжнародний фотоконкурс об’єктів культурної спадщини «Вікі любить пам’ятки». Мстою проекту е зібрати світлини всіх пам’яток культурної спадщини світу для ілюстрування статей у Вікіпедії – Цього року вже понад 20 країн світу заявили своє бажання провес їй конкурс.

      В Україні конкурс пройде вже дев’ятий рік поспіль. Конкурсний список складається з понад 89 тисяч пам’яток історико-культурної спадщини з усіх областей України, в тому числі Криму. За попередні роки понад 2700 учасників завантажили понад 280 тисяч світлин майже 35 тисяч об’єктів культурної спадщини – культових споруд, будинків, палаців. Проте більша частина культурної спадщини України все ще не має своїх світлин у Вікіпедії. Конкурс має на меті це виправити.

      Запрошуємо всіх долучатися до конкурсу, завантажувати фотографії, показати унікальність історико-культурних об’єктів свого краю та привернути увагу до стану їхнього збереження.

   Участь у конкурсі можуть узяти всі охочі. Для цього протягом вересня слід завантажувати на Вікісховище світлини власного авторства із конкурсних списків. Фотографії можуть бути зроблені в будь-який період часу; головне, щоб цс були власні роботи. Також можна вантажити відеоматеріали, де зображені пам’ятки.

   Переможці конкурсу отримають цінні призи. Призовий фонд буде розподілено між авторами найкращих фотографій конкурсу загалом, авторами найкращих фото кожного регіону, учасниками, які сфотографували найбільшу кількість пам’яток в Україні та кожному регіоні, та переможцями спецномінацій. Окремою номінацією відзначатимуться автори, що вперше беруть участь у конкурсі.

       Десять найкращих світлин культурної спадщини України змагатимуться на міжнародному

рівні.

bottom of page