top of page

       Щороку 9 листопада ми відзначаємо День української писемності та мови. Учні 9-11 класів разом з педагогами писали  ХХ Всеукраїнський радіодиктант національної єдності.                          

           Учні 4 класу взяли участь у вікторині  ,,Прислів'я та приказки".    

    Для 9-класників у шкільному музеї проведена інтелектуально-розважальна гра ,,Моя прекрасна українська мова - найкраща пісня в стоголоссі трав".

        Учасники конкурсів виявили кмітливість, дотепність та показали рівень своєї грамотності з української мови та літератури.

       Тож нехай наша рідна українська мова буде для всіх нас оберегом. Бо у ній досвід, мрії і сподівання мільйонів людей , об'єднаних в єдине ціле - народ.

Топіха Л.А., педагог-організатор

ІТ-квест у Світильнянському НВК

       12 грудня 2019р. на базі Світильнянського НВК відбувся надзвичайно креативний і пізнавальний районний майстер-клас вчителів інформатики та зарубіжної літератури. Тема заходу сучасна і потрібна – «Квест як засіб актуалізації навчальної діяльності на уроках інформатики та зарубіжної літератури». У майстер-класі взяло участь одинадцять вчителів-предметників. Директор НВК Решетко Тетяна Миколаївна привітала учасників заходу та розповіла про діяльність педагогічного колективу. Методист РМК відділу освіти Броварської РДА Горицька Ірина Олександрівна наголосила на розвитку навчальних компетенцій в освітньому процесі, на застосуванні міжпредметних зв’язків та співпраці вчителів різних предметів.

      Стешенко Тетяна Василівна, вчитель інформатики, та Чернійчук Василина Василівна, вчитель зарубіжної літератури, розповіли про досвід роботи з учнями у проектній діяльності, результати їхньої участі в інноваційних та творчих конкурсах.

     Родзинкою дня був «ІТ-квест» для учасників майстер-класу, який проводили учні старших класів. Гості мали змогу попрактикуватися у роботі з різними комп’ютерними програмами, зокрема генераторами Qr-кодів, хмаринок слів, пазлів. Нестандартним завданням було створення командами блогів на задані теми.

     Емоційні та натхненні вчителі висловили слова подяки організаторам та учням-помічникам. Учасники заходу прийняли рекомендації щодо використання різноманітних інноваційних технологій, форм і методів навчання, комп’ютерних програм з метою підвищення інтересу учнів до навчального матеріалу та мотивації їхньої діяльності під час освітнього процесу.

IMG_20190212_093437.jpg
IMG_20190212_092621.jpg

Відкритий урок з мистецтва

у 9 класі на тему

"Професії у кінематографії"

IMG_20190212_094817.jpg
IMG_20190125_085922.jpg
IMG_20190125_083412.jpg
IMG_20190125_091238.jpg

Відкритий інтегрований урок з музичного мистецтва та англійської мови у 7 класі на тему "Особливості різдвяного фольклору України та Великобританії"

IMG_20190125_091110.jpg
IMG_20190125_090424.jpg

15 березня стартував Міжнародний математичний конкурс "Кенгуру-2018"!

Цього року участь у заході взяли 25 учнів  2-9 класів. А це четверта частина від усіх школярів НВК, що вказує на популярність конкурсу.

Дякуємо вчителям та бажаємо успіхів учням!!!

Адміністрація НВК

    На базі Світильнянського НВК 23 лютого 2018 р. проведено районний майстер-клас вчителів математики за тему «Компетентнісний підхід до викладання математики відповідно нового Державного стандарту».

          Учитель математики Кругляк Алла Віталіївна провела відкритий урок у 8 класі з мультимедійною підтримкою по темі «Тотожні перетворення виразів, що містять квадратні корені».

         Учителям математики району було запропоновано майстер-клас з впровадженням елементів STEM-освіти, як засобу реалізації компетентнісного підходу, що презентувала Кругляк А.В.

      Потім гості відвідали виставку творів декоративного мистецтва «Геометрія української вишивки». А на завершення вчитель музичного мистецтва та математики Стешенко Т.В. представила своє бачення геометрії в хореографії, дівчата середньої та старшої ланок виконали композицію «Кривий танець».

    Після проведених заходів відбулося їх обговорення за участю методиста Броварського районного відділу освіти Ірини Олександрівни Горицької, а також директором Світильнянського НВК Тетяною Миколаївною Решотко.

А.В.Кругляк, вчитель математики

Бінарний семінар-практикум у Світильнянському НВК

   13 грудня на базі Світильнянського НВК відбувся бінарний семінар-практикум для вчителів української та зарубіжної літератур «Формування навчальних компетентностей на уроках української та зарубіжної літератур».

Зустрічала запрошених гостей місцева господиня Гладка Руслана Олексіївна, яка пізніше провела обряд гадання, адже цього дня були ще й Андріївські посиденьки. Після реєстрації Герасименко Світлана Миколаївна, методист відділу освіти РМК, привітала усіх присутніх та повідомила мету і завдання семінару. Решотко Тетяна Миколаївна, директор Світильнянського НВК, розповіла про педагогічний колектив та школу. Усі разом обговорювали результати роботи відповідно до рекомендацій Нової української школи, способи та методи формування навчальних компетентностей.

  На свій бінарний урок-презентацію запросили Костяна Леся Михайлівна, вчитель вищої категорії української мови і літератури, та Чернійчук Василина Василівна, вчитель І категорії зарубіжної літератури. Тема уроку у 8 класі звучала так: “Служіння музі і народу за творами Лесі Українки “Давня казка” та Овідія “Життя поета”. Діти готували індивідуальні завдання різних видів: рекламні ролики про життя і творчість поетів, монологи ліричних героїв, авторські вірші (сенкан, акровірш, діамантовий та класичний). Цікавим і насиченим був урок, на якому головним завданням було порівняти твори двох поетів, їхніх ліричних героїв, цінності та ставлення влади до митців у різні епохи і у різних країнах. Педагоги і учні провели паралелі із сучасним світом і життям та творчістю поетеси Ліни Костенко. На уроці формувалися такі компетенції: спілкування державною мовою, інформаційно-цифрова, соціальна і громадянська, математична грамотність, вміння навчатися впродовж життя, підприємливість, загальнокультурна грамотність.

 Після уроку на гостей чекала Левченко Ірина Анатоліївна, практичний психолог закладу, яка провела психологічний тренінг “Вчительські крила”.

   Виховний захід був співзвучним із загальною темою семінару “Із щоденника компетентного вчителя”. Педагоги і учні Світильнянського НВК показали жартівливий майстерклас того, як потрібно виходити з різних шкільних ситуацій. Вистачало всього: і виконання ліричних пісень, і демонстрація акторської гри, і танцювальні номери... Усі присутні із задоволенням переглядали кожну сторінку “вчительського щоденника”! Навіть пролунала думка надати закладу “особливий статус - творча студія”!

  Під час круглого столу обговорювали результати участі учнів у мовно-літературних олімпіадах і конкурсах,  поділилися досвідом підготовки переможців та прийняли рекомендації семінару.

Василина Василівна Чернійчук,

керівник РМО вчителів зарубіжної літератури

Відкритий урок із зарубіжної літератури

      За графіком проведення відкритих уроків на І семестр 2017-2018 навчального року 8 грудня було проведено відкритий урок із зарубіжної літератури у 5 класі. Вчитель – Решотко Т.М. Тема уроку: «Еволюція головного героя казки Оскара Уайльда «Хлопчик-зірка». Робота на уроці спрямовувалась на те, щоб прослідкувати за еволюцією образу головного героя, з’ясувати причини цих змін, сприяти формуванню емоційно-ціннісної, компаративної та комунікативної компетентності школярів, розвивати вміння аналізувати прозовий твір, здатність до самоаналізу, самооцінки.

Ж.О.Мальковець, ЗДНВР

    24 листопада 2017 р. на базі Світильнянського НВК відбувся районний семінар вчителів історії. Було проведено відкритий урок учителем історії Світильнянського НВК Юрієм Аврамовичем Вовком у сьомому класі на тему ««Руська правда» та її історичне значення для європейської культури». Після того всіх присутніх запросили на музейний урок «Герої серед нас. Сучасні захисники Вітчизни», присвячений памʼяті героя Івана Марченка, який загинув під час оборони Донецького аеропорту,який проводила керівник музею Людмила Андріївна Топіха. За планом семінару  Світильнянського НВК Василина Василівна Чернійчук представила свій творчий педагогічний доробок з метою поширення свого досвіду роботи з обдарованою шкільною молоддю з використанням методу реалізації проектів і ознайомила гостей школи про досягнення в своїй роботі і про перемоги своїх вихованців в обласних і міжнародних конкурсах. Зокрема учениця 11-го класу Валерія Савотіна стала переможцем всеукраїнської олімпіади з основ філософських знань і буде представляти Україну на всесвітньому фіналі олімпіади в Чорногорії.

   Після проведених навчально-виховних заходів відбулося їх обговорення учасниками семінару і методистом Броварського районного відділу освіти Любовʼю Григорівною Крокос, а також директором Світильнянського НВК Тетяною Миколаївною Решотко.

Юрій Аврамович Вовк, старший вчитель

Відкритий урок у 6 класі з зарубіжної літератури

        Тема: Образи головних героїв повісті А. Ліндгрен «Міо, мій Міо»

Вчитель: Решотко Тетяна Миколаївна

25 квітня 2017 року

Посилання на адреси презентацій

вчителя історії та правознавства

Світильнянського НВК Броварського району Київської області

Юрія Аврамовича Вовка

з питань польської культури та культурної спадщини польського народу, опубліковані в мережі Інтернет на каналі «Jerzy Wowk» в YouTube

Костел Св.Бернарда

в Кракові

(Польща)

Костел

Св.Катерини

в Кракові (Польща)

Собор

Тіла Господнього

в Кракові (Польща)

Костел монастиря отців камедулів на Бєлянах

в Кракові (Польща)

Костел францисканців

в Кракові

(Польща)

Всередині театру ім.Юліуша Словацького

в Кракові (Польща)

Зовнішній вигляд театру ім.Юліуша Словацького

в Кракові (Польща)

Всередині королівського замку Вавель

в Кракові (Польща)

Королівський замок і собор Вавель

в Кракові (Польща)

Королівські регалії Польщі

Більше Ви можете побачити об᾽єктів польської культурної спадщини на каналі Jerzy Wowk в YouTube

Всередині королівського собору Вавель у Кракові (Польща)

Відкритий урок у 5 класі з української літератури

"Добро і зло в казці "Хуха-Моховинка". Світлий життєствердний погляд на світ.

Наскрізний гуманізм казки"

Вчитель: Костяна Леся Михайлівна

23 листопада 2016 року

Василина Василівна Сіденко,

керівник РМО вчителів зарубіжної літератури Броварського району,

вчитель зарубіжної літератури Світильнянського НВК.

Фізика – це поетично, або

Про семінар у Світильнянському НВК

     20 жовтня 2016 року на базі Світильнянського НВК відбувся семінар-практикум вчителів фізики на тему «Сучасні прийоми роботи з використанням інноваційних технологій під час вивчення фізики». На заході були присутні методист РМК Горицька І.О., вчителі-предметники зі шкіл району та батьки.

    Семінар почався з психологічного тренінгу «Успішний учитель», який провела Левченко І.А., практичний психолог Світильнянського НВК. Психолог нагадала всім про їхні дитячі мрії, познайомила учасників семінару та налаштувала всіх присутніх на подальшу роботу.

Горицька І.О. повідомила мету та завдання семінару, плани роботи з  обдарованими  дітьми у 2016-2017 н.р.. Методист закликала усіх присутніх взяти участь у предметних конкурсах.

    Моргун О.В., вчитель фізики, презентувала свій педагогічний досвід та провела урок фізики в 7 класі «Захист навчальних проектів на тему «Фізика як природнича наука. Методи наукового пізнання» з використанням програм Excel, PowerPoint». На уроці діти захищали учнівські проекти, над якими працювали впродовж теми. Група дівчат зробила екскурс в історію про внесок українських вчених у розвиток фізики. Надзвичайно гордо звучали імена Грабовського, Пулюя та Кондратюка з вуст семикласниць. Хлопці ж підготували проект про одиниці вимірювання, якими користувалися в минулому та представили нові технічні засоби, а саме: онлайн конвертер, який дозволить усім дуже просто перетворити довжину і відстань між метричними, британськими, американськими, китайськими, японськими, давньоруськими, морськими і астрономічними одиницями виміру, і калькулятор в програмі Excel, який розробили самі.

    На завершення усі присутні поринули у незбагненний світ поезії на виховному заході «Фізики-лірики», на якому звучали вірші учасників Літературної студії  у супроводі відеороликів з фізичними явищами, величинами, законами. Підготували виступ Ракул О.В., вчитель фізики, та Сіденко В.В., керівник Літературної студії.

     По закінченню гості семінару висловили свою подяку та під враженнями повернулися додому...

Керінвик Літературної студії, Сіденко В.В.

Відкрите інтегроване заняття

з образотворчого та музичного мистецтв

в 5 класі на тему 

 

"Абстрактний живопис. Композиція до музичного твору"

 

Вчителі: Руслана Олексіївна Гладка та 

Тетяна Василівна Стешенко

Л амаючи пусті стереотипи,

І жадібно фільтруючи буття,

Н есе у світ мораль,лікує хрипи

А гонії, вертає до життя.

 

К овтаючи образи, має віру.

О трута і у ліках часто є.

С увору правду, як звичайну міру

Т им часом з вуст в уста передає.

Е поха посміхнулась поетесі,

Н арод повірив непростим словам.

К олюча до сліпих ідей, репресій!

О краса України – ця мадам!

Ярослава Моргун, учениця 10 класу

 

Світильня святкує День української писемності та мови

      6 листопада 1997 року було підписано Указ Президента України, в якому говориться: «…з урахуванням важливості ролі української мови в консолідації суспільства постановляю: «Установити в Україні День української писемності та мови, який відзначати щорічно 9 листопада в день вшанування пам’яті Преподобного Нестора Літописця». Цей день – свято для всіх шанувальників українського слова і для тих, хто вважає себе українцем!

     От і для Світильнянського НВК це дуже важливий день! Тому 9 листопада 2015 року розпочалося з урочистої лінійки, до якої учасники літературної студії школи готували авторські вірші, присвячені чарівній українській мові та нашим великим митцям!

Об 11 годині учні старших класів разом із вчителями-словесниками долучилися до написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності. Це вже 15-й за рахунком диктант! Його текст диктував автор шкільних підручників з української мови та літератури Олександр Авраменко. Результати радіодиктанту будуть відомі і оприлюднені наприкінці листопада – на початку грудня.  Тож чекаємо на подарунки, а саме книги з автографами авторів!

     Класні керівники 1-11 класів провели тематичні виховні години. А у шкільній бібліотеці пройшов бібліотечний урок «Цікавий світ рідної мови» та працювала  книжкова виставка, присвячена Дню української писемності та мови. Її відвідували учні та працівники школи протягом усього дня.

     Цього року, як ніколи раніше, так гостро відчуваєш потребу у своєму, рідному! Тому ми закликаємо оберігати все українське, адже це і є наш прямий патріотичний обов’язок!

Василина Сіденко, керівник літературної студії

Вірші учасників літературної студії Світильнянського НВК

 

 

 

З нає кожен українець,
А також півсвіту,
П ро той вірш, що склав сміливець - 
О пис заповіту.
В олю славив в нім, свободу
І Вкраїну рідну!
Т о послання для народу – 


К атам відсіч гідна!
О повів поет про грати,
Б іди і страждання.
З акликав з колін вставати, 
А ще, й до єднання!
Р озквітай же ж, моя ненька, бо панам давно кінець.
Я к того бажав великий: патріот, поет, митець.

***

Ш лях пройдений цим видатним поетом
Е кзамен не підвласний для слабких.
В еликий майстер. Чарував сюжетом.
Ч еркащина - це край думок палких.
Е дем - бо наш письменник звідти родом
Н айгеніальніший поет усіх часів.
К им був? Ніким. А став великим згодом.
О співаний мільйоном теплих слів.

Анастасія Голуб, учениця 6 класу

 

Сидить Тарас, сидить і плаче,      

І нишком мріє про батьків.

Він мріє про простий сніданок,

І про сестер, і про братів.

 

Він сирота! Він вже нікому

Не треба на усій землі!

Він хоче трішечки любові,

А сам живе у боротьбі!

 

І кожен день собі гадає,

Що є поїсти? І де взять?

Сльозами горе омиває,

Не знає знов, де ночувати…

 

Сидить собі Тарас і плаче…

А серце і душа болить.

Куди знов йдеш ти, небораче?

Він від самотності біжить…

 

Пройшли роки, а слово процвітає!

Наставник! Батько! Наш Шевченко!

Тарас живий – і звідусіль лунає!

Бо він живе у кожного в серденьку!

Сніжана Кондратюк, учениця 9 класу

 

 

bottom of page