Бал дитинства, бал юності
27.06 у нашій школі відбувся прекрасний та незабутній випускний. Це момент радісний і хвилюючий. Час, коли «відчиняються двері» у доросле життя. Але в пам’яті назавжди залишаться шкільні роки.
У святковій програмі випускники передали свою любов до рідної школи, щиру вдячність батькам, першій вчительці Колеснік Л. Д., класному керівнику Дяченко Г. М., вчителям. Кожен виступ був яскравим та неповторним.
А на завершення під бурхливі оплески всіх присутніх у залі випускники виконали свій прощальний танець, який допомогла підготувати керівник танцювального колективу «Smile» Дегтярьова О. О.
Тож хочеться побажати нашим чудовим випускникам вдалого життєвого вибору і в добру путь, юні, дорослі наші діти.
Педагог-організатор Топіха Л. А.
День захисту дітей 1 травня 2017 року
-
Святкова лінійка до Дня захисту дітей «Мир і дружба – не дива, або знай свої права».
-
Конкурси дитячих малюнків на асфальті «Моє дитинство золоте» та плакатів.
-
Перегляд мультфільмів на тему «Веселе дитинство».
-
Заняття з елементами арт-терапії «Жити в мирі, жити в злагоді».
-
Дискотека «Танцюй, як я! Танцюй краще за мене!».
-
Виставка малюнків «Яскраве дитинство».
Перший день в таборі «Світанок» минув під гаслом «Ласкаво просимо до нашого табору». На базі пришкільного працює мовний табір «Sunrise».
Відбулася святкова лінійка. Діти були поділені на 2 загони. Перший має назву «Шалені діти» («Crazy children»), другий –«ХІД» - «Хлопці і дівчата» («B&G» - «Boys and girls»). Під час «Speaking club» діти обговорювали шляхи порятунку планети, вчили пісню «We’re going green», грали в комунікативні ігри. Під час «Art club» команди виготовляли постери про Землю.
Прогулянка на свіжому повітрі, рухливі ігри , перегляд фільму – все це радувало дітей увесь день! Усі чекають з нетерпінням наступного дня!
Анастасія Левченко,репортер табору (учениця 6 класу)
Заходи
до дня відзначення 80-тих роковин початку Великого терору - масових політичних репресій 1937 - 1938 років
-
Екскурсія до національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили», учасниками якої були старшокласники з педагогом-організатором Топіхою Л.А. (організовано Броварським районним центром патріотичного виховання учнівської молоді)
16 травня 2017 року
-
Покладання учнями квітів, вшанування пам’яті невинно розстріляних та закатованих.
16 травня 2017 року
-
Тематична лінійка-реквієм, виступ вчителя історії Вовка Ю.А.
22 травня 2017 року
-
Виставка літератури «Приречені на сталінську Голгофу».
17-24 травня 2017 року
День вишиванки по-світильнянськи
18 травня 2017 року в усьому світі пройшов День української вишиванки. Це свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу.
Учнівський та педагогічний колектив Світильнянського НВК активно долучився до святкування. Увесь день у приміщенні школи учні переглядали відеоролики про українську вишивку. Урочисту лінійку розпочав Гімн України, у виконанні усіх присутніх. Далі – пісні про вишиванку, презентація про різновиди українських орнаментів, виставка тематичної літератури, флешмоб «З Україною в серці», парад вишиванок, хода до скверу ім. І.Марченка, Героя АТО.
Україна вишивана
В мене дуже гарна вишиванка!
Як вдягну – наче та панянка!
А ще світлий кучер у волоссі в’ється!
В грудях українки палко серце б’ється!
На сорочці маки та калина.
Вишивати вміє свя моя родина.
Тільки я іще не вмію вишивати.
Та навчуся скоро, каже мені мати!
Такі різні вишиванки в Україні:
І в Карпатах гарні й на рівнині.
От би вишить мир для всіх могла,
Щоб моя Вкраїна вільною була!
Анастасія Голуб, учениця 7 класу,
учасниця Літературної студії Світильнянського НВК
День Європи в Світильнянському НВК
13 травня 2017 у Світильнянському НВК пройшов День Європи.
День розпочався із виконання гімну України та прослуховування гімну Євросоюзу. Надзвичайно гордо лунали рядки «Ще не вмерла Україна…» з вуст школярів. Усі присутні мали можливість переглянути відео дитячих флешмобів на тему «Ми за Європу!», прослухати лекцію вчителя історії Вовка Ю.А. на тему «Дні Європи в Україні», взяти участь у конкурсах есе «Я - європеєць» та плакатів «Я поділяю європейські цінності».
Усіх присутніх вразили думки учениці 10 класу Валерії Савотіної, яка висловила їх у своєму есе «Я – європеєць! Я і є Європа!».
Я – європеєць! Я і є Європа!
Європа – це досвід багатьох віків.
Це не та Європа, що її Шпенглер оголосив «на закаті», не та, що гниє,
до якої вся наша ненависть. Це Європа грандіозної цивілізації,
Європа – Гете, Дарвіна, Байрона. Ньютона, Маркса і т.д.
Микола Хвильовий «Камо грядеши»
Приходить час, коли кожному з нас дається вибір, від якого залежить наше майбутнє. А звичайне рішення може змінити весь твій світ, просто перевернути його з ніг на голову. У чому цей вибір, прийшов час задуматися і мені…
У моєї країни у свій час вибір теж був – іти до Європи чи до «братів-народів». Розгубившись усього на мить, можна впасти у величезну прірву. Дай уздечку не тій людині – і кінь стане несамовитим, нерозумним. Він вирветься і втече, скинувши наїзника... Так трапилось і з Україною! Вона втекла в дике поле, вирвалась з-під контролю, але… заблукала. З'їла яблук з саду «добрих сусідів» і отримала біль у східній частині шлунка. Вимазала копита у багнюці – і її не пускають до гарної стайні. Бояться, що вона і її забруднить, що вона не готова до гарних умов. І, на перший погляд, таке відношення вважається несправедливим, адже навіть помивши копита у калюжі неподалік, потрапити до стайні неможливо. А біль, від якого його можуть вилікувати гарні конюхи, стає просто нестерпним. Та як же стати тим, хто вартий кращого життя, тим, хто має на це право?
Щоб увійти до Європи, у першу чергу треба стати європейцем зсередини. Не показово, не награно, не заради втіх, а насправді. Душею бути європейцем! А хто ж він такий, той містичний «європеєць»?
Дуже просто! Людина, яка, у першу чергу, цінує своє. Піклується про рідне, плекає його. І під словом «своє» я не маю на увазі саме людину. Своє – це не тільки твоє майно, родина, чи сам ти. Своє – це твоя країна. Чи піклується наш народ про свою країну? Я скажу лише одне слово – АТО. Це доказ того, що ми боремось за нашу країну і цінуємо своє. Люди не тільки воюють, але і збирають гроші, медикаменти, волонтерять. Ми, діти, плетемо обереги, пишемо листи і малюємо малюнки від душі для солдатів, адже не можемо лишитись осторонь у скрутний для країни час!
Європеєць – це людяність! Це вихованість, взаємодопомога. Це любов до ближніх, усмішка, привітність. Та й не тільки. «Один за всіх і всі за одного!». І прямий цьому приклад – Майдан. Страшна подія ніколи не зітреться з пам’яті, коли влаштували побоїще невинних студентів на Майдані, коли людей били лише за те, що ті просто висловили свою думку, за те, що діяли у рамках своїх прав… І що ж, як наслідок? Країна обурилась, країна повстала! Згадати тільки живі ланцюжки з людей від Львова до Києва, мільйони людей на Майдані... Розгорілось вогнище усього лиш від однієї іскри. І запалало настільки яскраво, що саме себе вразило. То хіба це не приклад людяності, єдності?
Європа – це кроки уперед! Це освіченість. Та хіба не українці перемогли на Фестивалі світла у Берліні? Чи чемпіонаті зі швидких шахів у Катарі? У конкурсі NASA із проектом для Марса? Ми – освічена нація, яка іде уперед, яка не зупиняється і підкорює нові і нові вершини. І коли нам говорять, що ми не зможемо – я згадую перемоги на Параолімпійських іграх наших параспортсменів!
Чи я – європеєць? Я – частинка цілої нації! І я горджусь цим. Я – українка! І свою країну не проміняю на жодну іншу. Прагну до навчання, до кращого, до змін! Допоможу ближньому в скрутний час і дам відсіч ворогові! То хіба я – не європеєць?
Валерія Савотіна,
учениця 10 класу Світильнянського НВК
ПАМ'ЯТАЄМО! ПЕРЕМАГАЄМО!
Хустка в колі гри кружляє
14.04 у шкільному етнографічно-краєзнавчому музеї учнями 5 класу була проведена ігрова програма «Хустка в колі гри кружляє». Учні 2-6 класів разом з вчителями переглянули виставку різнобарвних хусток зі скрині, вчились зав’язувати їх різними способами, грались у народні ігри з хустинкою, подивились національні танці різних народів з використанням хусток. А на завершення – під час гри «Хустка-прапор» діти створили жовто-блакитний прапор України.
Хтось скаже, що хустка – це не сучасно, а ми іншої думки. Вона – оберіг жіночої вроди, прикрашає, захищає та ще й гратись дозволяє.
Класний керівник 5 класу – Топіха Л. А.
ЧИСТИЙ ЧЕТВЕР
11-12 березня 2017 року на базі Світильнянського НВК були проведені турніри з волейболу між жіночими та чоловічими командами Броварського району. Турнір, присвячений Міжнародному жіночому дню, вже другий рік поспіль збирає небайдужих спортсменів з метою відродження жіночого волейболу у районі.
11 березня у змаганнях взяли участь три жіночі команди: села Світильня (старша група – 1 місце), збірна сіл Гоголів та Плоске («Форсаж» - 2 місце) та села Світильня (молодша група – 3 місце).
12 березня змагалися чоловічі команди: села Требухів (1 місце), села Гоголів (2 місце), села Богданівка (3 місце) та села Світильня (4 місце).
Учасники змагань висловлюють свою вдячність за організацію та проведення турніру, подарунки переможцям змагань Завєдєєву Анатолію Васильовичу, вчителю фізичної культури Світильнянського НВК, Кругляку Олександру Володимировичу, голові Світильнянської сільської ради, та Решотко Тетяні Миколаївні, директору НВК.
Василина Василівна Чернійчук,
капітан команди села Світильня (старші)
Благоустрій нашого села
31 березеня 2017 року педагогічний колектив Світильнянського НВК на чолі з директором Решотко Т.М. та депутатами Світильнянської сільської ради Мазур Г.К., Левченко І.А. та Решотком В.О. взяли участь у благоустрої території Свято-Михайлівського храму та сільського кладовища.
Працівниками НВК було пофарбовано паркан та прибрано могилу героя АТО Марченка І.М., придорожню територію кладовища та храму.
Організатори прибирання вдячні всім за виявлену небайдужість та допомогу у спільній справі – зробити свій дім кращим!
Озеленення шкільної території
Прийшла довгоочікувана весна. І з першими теплими днями усі мешканці села Світильня почали виходити з будинків і прихорошувати подвір’я, працювати у садках та парках. Ось і учні та педагоги Світильнянського НВК теж вирішили привести до ладу шкільну територію.
22 березня у школі пройшло під егідою «Дерево – для школи!». Учні під керівництвом директора НВК та вчителя трудового навчання висаджували молодесенькі сосонки біля вже пишного соснового парку. Цей парк декількома роками раніше посадили випускники НВК. Як весело було працювати старшокласникам на подвір’ї, тим паче, що зима тільки нещодавно відійшла у минуле. Діти висаджували сосни, даючи їм імена та запам’ятовуючи кожен своє деревце. «Колись і наші дерева будуть такими ж гарними та пишними, як і в парку!» - хвалилися горді учні, які того дня зробили гарну справу!
Нас чекає ще і прибирання пришкільної території, і благоустрій сільського парку та території біля храму, але це нас не лякає! Гарні справи – це чудово! Добрі справи – це похвально!
Чернійчук В.В., класний керівник 7 класу
ДО ЗИМОВОГО НВК