top of page
1602953857_distanceedmontazhnaya-oblast-1.png

Навчання з використанням дистанційних технологій у Світильнянському ліцеї

  • У зв’язку із воєнним станом, підвищенням рівня небезпеки ракетних ударів по цивільному населенню та із віяловими  відключеннями електропостачання в області та Україні, наш заклад працює відповідно до розробленого МОН України положення про дистанційну освіту.

 

  • Відповідно до рекомендацій МОНУ наш заклад працює за затвердженим розкладом, доступним на електронній платформі HUMAN.  У електронному журналі відображаються групи класів, графік навчання та види діяльності навчальних занять.

 

  • Частина уроків подається у змісті занять у вигляді відеоуроків, електронних тестів, контрольних та діагностувальних робіт. Частина уроків запланована і відповідно проводиться онлайн на платформі за допомогою сервісу Google Meet. Є окремі заняття, які проводяться у соціальних мережах Viber, Telegram, а також види робіт, які потребують використання інших онлайн-платформ та освітніх сайтів, таких, як: Human, МійКлас, НаУкрок, ВШО, YouTube та інші

 

  • Важливим моментом є дотримання регламенту тривалості дистанційного уроку в реальному часі під час війни, обумовленого рішенням МОЗ України від 09.09.2022р. У зв’язку з цим графік онлайн-занять узгоджується між вчителем та учнями і контролюється адміністрацією закладу з метою дотримання санітарних норм проведення дистанційного навчання.

 

  • Окремо потрібно зазначити, що навчальний процес під час оголошення повітряної тривоги припиняється, онлайн-заняття в цей період не проводяться, і можуть бути проведені після закінчення тривоги, якщо умови для такого заняття будуть сприяти цьому.

 

  • Важливо пам'ятати, що зараз Україна, і Київська область зокрема, функціонують у режимі віялових відключень від електромережі. Ці довготривалі відключення можуть повторюватися протягом доби по кілька разів. Цей момент значно ускладнює навчання за допомогою дистанційних технологій, оскільки навіть мобільний інтернет зникає у таких умовах. Саме тому вчитель-предметник має автономію в обранні ним технологій дистанційного навчання, матеріалів та видів діяльності, виходячи із індивідуальної ситуації по кожному навчальному предмету, уроку, класу та учню. Під час планування уроку вчитель керується своїми посадовими інструкціями, наказами адміністрації закладу, вимогами навчальних програм, календарно-тематичного планування та методичними рекомендаціями МОН та МОЗ України.

     03.02.2021 на базі КЗ «Світильнянське НВО» на платформі ZOOM проведено заняття обласної педагогічної студії, керівниками якої були

Гладка Р.О., вчитель образотворчого мистецтва, Кондратюк О.М., вихователь ЗДО та керівник гуртка, та Мазур Г.К., вчитель початкових класів, керівник гуртка, на тему «Способи творчої діяльності в межах вікових можливостей здобувачів освіти. Створення композиції «Ніжність».

  Лектори Мазур Г.К. і Кондратюк О.М. ознайомили зі способами творчої діяльності бісероплетіння та паперокручення.

      Гладка Р.О. презентувала авторську систему досвіду з використання елементарних прийомів флористики для створення декоративних виробів, провела майстер-клас з виготовлення композиції «Ніжність» із засушених рослин та гарбузового насіння.

      Всі учасники обласної педагогічної студії із задоволенням  виконували завдання, ділились  власними ідеями.

         11 листопада на платформі Zoom проведено перше заняття обласної педагогічної студії вчителів Комунального закладу Світильнянського навчально-виховного комплексу «Заклад загальної середньої освіти – заклад дошкільної освіти»: Гладкої Р.О., вчителя образотворчого мистецтва; Кондратюк О.М., вихователя закладу дошкільної освіти, керівника гуртка та Мазур Г.К., вчителя початкових класів, керівника гуртка – з теми «Декоративно-ужиткове мистецтво – складова загальнокультурної грамотності школярів» для педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти.

На початку заняття учасників привітала координатор Власова В.Г., методист відділу предметів художньо-естетичного циклу КНЗ КОР «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів», кандидат педагогічних наук. До вітань долучилась директор Світильнянського НВК Решотко Т.М.

     Перше заняття було присвячене ознайомленню з теоретичними основами технологій бісероплетіння та паперокручення і їх практичному застосуванню. В основній частині заходу керівники педагогічної студії презентували колегам свої авторські системи роботи з вище зазначеної теми. Крім того, для учасників на каналі YouTube розміщено майстер-класи «Створення хризантеми у техніці складання з жатого паперу» та «Створення гортензії у техніці кругового нанизування з бісеру».

         Наприкінці заходу учасники отримали домашнє завдання створити декоративну композицію, користуючись майстер-класами, на одну з тем (за вибором).

Мальковець Ж.О.,

заступник директора з навчально-виховної роботи

bottom of page