19 вересня учні 9 та 10 класів відвідали Броварський центр зайнятості, де для них був проведений захід "День кар'єри". Діти отримали масу задоволень та безліч запрошень на навчання.
13 березня 2019 року у Світильнянському НВК для учнів 9-11 класів проведено профорієнтаційну бесіду з представником Національного університету біоресурсів і природокористування Матусом Юрієм Володимиро-вичем, старшим викладачем факультету інформаційних технологій
Зустріч зі студентом Черкаського інституту пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля Націанального університету цивільного захисту України
26 вересня 2018 року старшокласники зустрілися із випускницею школи. Валерія Савотіна презентувала свій уже улюблений і рідний навчальний заклад, розповіла про таємниці студентського життя, про потребу завчасної підготовки до вступу та складання ЗНО, а також про веселі і смішні моменти із життя першокурсників.
З користю і задоволенням відпочивають наші школярі. Так 30.01.18р. учні 6-7 класів відвідали дитяче місто професій Kids Will.
Це місто де діти працюють,заробляють гроші (фунти) та витрачають на власний розсуд.
Учні ознайомились більш як із 15 професіями. І ще стільки ж залишили на наступний раз,тому що одностайно вирішили відвідати його знову.
Так що навчаємо – граючись.
Класний керівник 6 класу Топіха.Л.А.
Тренінг по профорієнтації
Доброго дня! Перш ніж перейти до роботи в тренінгу я пропоную вам познайомитися зі мною, з вами, між собою. Але знайомство будемо проводити дещо в незвичній формі – ігровій.
Вправа « Знайомство»
Ви називаєте своє ім’я і на першу літеру свого імені професію, наприклад Іра – інженер, Міша – менеджер. Першим буде дещо легше, важче – останнім і ось чому. Другому учаснику слід називати не лише своє ім’я і професію, а й повторити ім’я і професію першого учасника. Третій відповідно повторює про першого і другого. А от останній учасник має повторити все про всіх.
(в кінці вправи аплодисменти)
Вправа «Очікування»
Я хочу від вас почути буквально декілька фраз про те, що ви очікуєте від сьогоднішнього тренінга.
Вправа «Закінчи речення»
Сьогодні ми говоримо про профорієнтацію. І перш ніж перейти до розмови щодо даної теми я пропоную вам взяти ручку і папір і закінчити речення « Профорієнтація – це…» Можете написати одне слово, речення чи взагалі пів сторінки.
(діти зачитують , аналізується написане, формується визначення, що таке профорієнтація)
Професійна орієнтація — заходи, спрямовані на ознайомлення людини з її здібностями й можливостями для того, щоб запропонувати їй вибрати одну з найбільш підходящих для неї професій з врахуванням потреб виробництва. (записати на окремому аркуші)
Перш ніж перейти до розмови про вибір професії я пропоную дізнатися, що таке професія і які взагалі є професії.
Вправа «Світ професій»
- Які професії ви знаєте?
( названі професії записуються на дошці, потрібно навчити відрізняти професію від спеціальності, лікар – професія, лікар-стоматолог-спеціальність, директор – це посада)
Ми з вами назвали ___ професій. Проте довідник «Класифікатор професій» містить 8 250 найменувань професій. Підготовкою та публікацією «Класифікатора» займається науково-дослідницький інститут соціально-трудових відносин Міністерства праці та соціальної політики України за участі Інституту української мови НАН і Держкомстату України. А їм можна вірити). Часто у ВУЗах пропонуються професії, які не занесені до класифікатора , а значить не існують і працевлаштуватися буде не можливо. Все це потрібно для заманювання молоді.
Якщо старшокласник навчається в невеликому містечку, він може обирати професію зі 100 наявних професій, а якщо у великому мегаполісі , то з 2000. А скільки ми з вами записали? Тому важливо знати, які є сучасні, престижні чи рідкісні професії, аби в подальшому мати змогу збудувати освітні і кар’єрні траєкторії розвитку.
Вправа «Професії»
Я пропоную об’єднатися в три групи. Ви отримаєте картки, першій групі слід відібрати сучасні професії, другій - рідкісні, третій – престижні.
Визначте, хто в вашій команді буде оголошувати перелік.
Перша команда, назвіть сучасні професії.
(всі професії записуються на дошці і потім розносяться до інших категорій)
- Де ми можемо отримати інформацію про професії? (книги довідники, телебачення, Інтернет, спілкування з представниками різних професій)
Головне пам’ятати, що володіючи чи сучасною, чи престижною , чи рідкісною професією, повинні пам’ятати, що не професія створює людину, а людина створює професію. І ось нарешті ви визначились, ким хочете стати і володієте якостями необхідними для цієї професії і тоді постає питання «Куди піти вчитися?»
Далі ви повинні створити свою освітню траєкторію розвитку.
Вона може бути прямою:
школа – ВУЗ(коледж, технікум) – місце роботи
Вона може бути кривою, звивистою:
школа-коледж(технікум)-ВУЗ (2-3 курс)- місце роботи
ВУЗи, звичайно , дають теоретично-зорієнтовані знання, а от практичні доводиться отримувати самим. І часто учні, коли думають, який учбовий заклад обрати думають: «Я пішов би у коледж чи технікум, але це не престижно, не модно, краще вибрати самий гірший, але інститут, або самий дорожчий. Це ж вища освіта і не важливо яка. Насправді це не так. Часто технікуми дають якіснішу освіту ніж ВУЗи.
Вправа «Бесіда про учбові заклади»
- Які переваги навчання в технікумах, коледжах?
- Ви вже визначились з професією. Як же слід обрати навчальний заклад?
1. Потрібно знайти з усіх навчальних закладів принаймні 5 навчальних закладів найбільш прийнятних по різним критеріям: ближче до дому, менше платити, є гуртожиток, організовують дискотеки, безкоштовно годують, тощо.
2. Далі слід звернути увагу на рейтинг навчального закладу.
- Як визначити рейтинг навчального закладу?
- Напевне слід орієнтуватися на те, наскільки успішні його випускники. Це і працевлаштування, розмір заробітної плати. Також потрібно брати до відома чи має навчальний заклад ліцензію і свідоцтво на надання освітніх послуг.
Якісна освіта – запорука успішної кар’єри .
- Назвіть слова, які приходять на думку при слові «кар’єра»?
- Взагалі з різних мов «кар’єра» перекладається по різному:
з латини – це віз чи візок,
з французької мови – це біг,
з італійської мови – це життєвий шлях.
І зараз ми запросимо до нашого кола успішних людей, які змогли самі створити свою кар’єру.
Спочатку я пропоную послухати розповідь про їхню кар’єрну траєкторію, а потім задати їм запитання, щоб все ж вивідати відомі лише їм секрети успіху.
Підсумок тренінга
Звичайно, за одне заняття розповісти про все, що необхідно знати з профорієнтації не можливо. Але хоча б щось ми до вас донесли. І хотілося б, щоб ви 2-3 реченнями висловили свої враження від тренінгу, можливо слова вдячності гостям, нам.
І я в свою чергу, дякую вам, дорогі діти, за нашу плідну працю.
Додаток 1
Престижні професії: фотомодель, юрист, лікар, інженер, науковець, модельєр, моряк.
Сучасні:
адміністратор (організація безперебійної роботи будь-якого закладу)
брокер (працює на ринку товарів, послуг, акцій)
бренд-менеджер (популяризація марки товару на ринку)
бухгалтер
консультант ( розробка рекомендацій)
логістик (контроль за транспортуванням вантажів)
мерчендайзер (вигідне розміщення товарів)
маркетолог (вивчення ринку товарів)
ріелтор (продаж, аренда нерухомості)
ревізор
системотехнік (проектує , створює і випробовує різні системи)
Рідкісні: адміністратор, гід, дегустатор, іміджмейкер, аудитор, візажист, копірайтер (спеціаліст по авторським правам), енолог (виготовлення вин), маркер (обслуговування більярдної гри)
Додаток 2
ФотомодельБрокерРевізор
ЮристБренд-менеджерСистемотехнік
ЛікарБухгалтерГід
ІнженерКонсультантДегустатор
НауковецьЛогістикІміджмейкер
МодельєрМерчендайзерАудитор
МорякМаркетологВізажист
АдміністраторРіелторКопірайтер
ЕнологМаркерАніматор